Engleska u prijateljskom meču savladala Tursku

engleska – turska

Fudbalske selekcije Engleske i Turske danas su u okviru priprema za predstojeći EURO odigrale zanimljiv prijateljski meč u kojem je domaći tim Engleske slavio pobjedu rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Meč na stadionu Etihad u Manchesteru bolje je otvorio domaći tim koji je već u trećoj minuti poveo golom Harryja Kanea.

Izabranici turskog selektora Fatiha Terima odgovorili su brzo i izjednačili u 13. minuti kada je gol postigao Hakan Calhanoglu.

Izuzetno zanimljiv meč može zadovoljiti selektore i jedne i druge reprezentacija, a Englezi su u završnici imali više koncentracije i golom ovogodišnjeg golgeterskog iznenađenja na Otoku Jamiea Vardyja u 83. minuti meča došli do pobjede.

Prethodno je Tottenhamov napadač Kane propustio priliku da iz penala poveća vodstvo Engleske.

Evropsko prvenstvo u fudbalu će se igrati od 10. juna do 10. jula u Francuskoj. Selekcija Engleske se nalazi u grupi B u kojoj su joj protivnici Rusija, Slovačka i Vels, a Turska je u grupi D u kojoj se nalaze još i Hrvatska, Češka Republika i Španija.