Englezi nakon penala izbacili Kolumbijce sa Svjetskog prvenstva

engleska kolumbija

Nogometaši Engleske pobijedili su Kolumbiju i plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a Englezi su slavili sa 4:3 na penale.

Englezi su poveli u 57. minuti golom Harryja Kanea koji je bio precizan sa 11 metara.

Dok se čekalo kad će sudija svirati kraj utakmice Kolumbijci su izjednačili. Strijelac je bio Yerry Mina u trećoj minuti sudijske nadoknade.

U produžecima nije bilo promjene rezultata, pa su u izvođenju penala spretniji bili Englezi koji su slavili sa 4:3.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Švedske.

Svi parovi četvrtfinala

Prva utakmica četvrtfinala Svjetskog fudbalskog prvenstva u Rusiji igrat će se u petak (6. jula) od 16 sati po srednjeevropskom vremenu, kada će se u Nižnji Novgorodu sastati Urugvaj i Francuska, javlja Anadolu Agecny (AA).

Istog dana od 20 sati u Kazanu snage će odmjeriti Brazil i Belgija.

Dan kasnije, 7. jula, od 16 sati u Samari Švedska će igrati protiv Engleske. Posljednji učesnik polufinala 21. Mundijala bit će poznat poslije utakmice domaćina Rusije i Hrvatske, zakazane u Šočiju za 7. jula od 20 sati.