Englezi se klanjaju Martialu i “đavolskoj tiki-taki”

martial tiki taka

U susretu šestog kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju kod Southamptona slavio pobjedu 3-2 i probio se na drugo mjesto tabele.

Southampton je poveo u 13. minuti golom Pellea, no Crveni đavoli su okrenuli rezultat postigavši tri gola. Dva puta je pogodio Anthony Martial (34., 50.), koji je tako počeo pokazivati zašto je plaćen 50 miliona eura Monacu.

martial

Bio je 19-godišnjem Francuzu drugi nastup u Premiershipu i ukupno treći gol.

Prvi je zabio u pobjedi protiv Liverpoolu na Old Traffordu (3:1). Martial je u te dvije utakmice na travnjaku proveo ukupno 115 minuta. Primjera radi, Wayneu Rooneyu trebalo je sedam mjeseci, nakon što je došao iz Evertona u United, da zabije tri gola u dresu Manchester Uniteda.

mata goal dodavanja

Osim mladom Francuzu, engleski mediji oduševljeni su akcijom “ala Barca” kod trećeg gola protiv Southamptona, kada je pogodio Mata. Prije nego je lopta završila u mreži, igrači Manchestera su realizirali čak 45 preciznih dodavanja!