Evropa liga: Rashford golčinom doveo United na korak od finala

rashford

Fudbaleri Manchester Uniteda su u prvoj utakmici polufinala Evropske lige večeras u gostima na “Estadio de Balaídosu” u Vigu s 1:0 savladali ekipu Celte, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom poluvremenu obje ekipe su imale po nekoliko dobrih prilika, ali su mreže ipak mirovale.

Ipak, u drugom poluvremenu Manchester United je krenuo dosta agresivnije te su u 67. minuti poveli golom Marcusa Rashforda.

Do kraja meča oba tima su imala po nekoliko izglednih prilika, ali je rezultat ipak ostao 1:0 za ekipu portugalskog stručnjaka Josea Mourinha.

U drugom polufinalnom duelu, fudbaleri Ajaxa su sinoć u Amsterdamu u prvoj utakmici pobijedili ekipu Lyona rezultatom 4:1.

Uzvratni mečevi su na programu u četvrtak naredne sedmice sa početkom u 21.05 sati.