Evropska liga: Remi Rostova i Uniteda

pogba

U terminu od 19.00 sati večeras su se igrale tri utakmice osmine finala Evropske lige, a pobjede u prvim mečevima su ostvarili Anderlecht i Copenhagen, javlja Anadolu Agency (AA).

S druge strane, APOEL je večeras na domaćem terenu poražen od belgijskog Anderlechta rezultatom 0:1.

FC Copenhagen je na Telia Parkenu u Kopenhagenu sa 2:1 pobijedio ekipu Ajaxa.

FK Rostov je na stadionu “Olimp 2” u Rostov-na-Donu igrao neriješeno 1:1 sa Manchester Unitedom.

U terminu od 21.05 sati igraju se i mečevi Celta Vigo – Krasnodar, Gent – Genk, Lyon – AS Roma, Olympiakos Piraeus – Bešiktaš te Schalke – Borussia Monchengladbach.

“Crvene đavole” u vodstvo je doveo Henrikh Mkhitaryan u 35. minuti, ali je Aleksandr Bukharov izjednačio u 53. minuti susreta.

R—M___1—1 by mediabh

Anderlecht je uspio savladati APOEL u gostima s 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Rumun Nicolae Claudiu Stanciu.

Kopenhagen je bio bolji od evropskog velikana Ajaxa s 2:1. Strijelci za Dance su bili Rasmus Falk Jensen i Andreas Cornelius, dok je za Holanđane pogodio Kasper Dolberg.