FIFA svjetsko klupsko prvenstvo: Kashima prvi finalista

kashima

Fudbaleri japanske Kashime prvi su finalisti FIFA svjetskog klupskog prvenstva, koje se igra u Japanu. Oni su u polufinalnom susretu, igranom na stadionu u gradu Suita, savladali Atletico Nacional rezultatom 3:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Japanski šampion je pomalo neočekivano lako savladao Atletico Nacional, koji je kao aktuelni šampion Južne Amerike imao ulogu blagog favorita. Kashimu je u vodstvo doveo Shoma Doi golom iz penala u 39. minuti. Sudbinu protivnika zapečatili su u završnici utakmice, prvo Yasushi Endo golom u 83. i potom Yuma Suzuki u 85. minuti.

Drugo polufinale FIFA svjetskog klupskog prvenstva u kojem se sastaju Real Madrid i America igraće se u četvrtak u 11.30 sati po srednjoevropskom vremenu u Yokohami. Finalni susret u kojem Kashima čeka rivala na programu je u nedjelju, također, u 11.30 sati u Yokohami.