kvalifikacije za sp

Finci pukli nakon četiri minuta, Zmajevi i dalje imaju sve u svojim rukama

New Project (23)

BiH je danas pobijedila Kazahstana u petom kolu Kvalifikacija za SP. Zmajevi su do pobjede došli s dva gola Smaila Prevljaka.

Osim naše utakmice, na programu je danas još jedan susret u Grupi D.

Od 18 sati igra se susret Finske i Ukrajine. Nama bi iz tog susreta najviše odgovarao remi, no odmah na startu utakmice pao je gol.

Finska odbrana pukla je već nakon četiri minute, a sjajan gol postigao je Yarmolenko za vodstvo Ukrajinaca.

Ipak, Finci su se vratili već u prvom dijelu. U 29. minutu nama dobro znani Teemu Pukki poravnao je na 1:1. No, već u 34. minutu Yeremchuk ponovo dovodi Ukrajince u vodstvo…

U slučaju da Ukrajinci pobijede večeras, reprezentacija BiH i dalje će imati sve u svojim rukama. Čak i da izgubimo naredni susret koji igramo za tri dana protiv Ukrajinaca, dvije pobjede u zadnje dvije utakmice koje igramo na Bilinom polju (protiv Finaske i Ukrajine) vode nas do druge pozicije i play offa.

U slučaju da Finska večeras ipak pobijedi, u tom slučaju bi BiH ovisila od rezultata Finske koja do kraja igra još protiv Kazahstana, Francuske i BiH.

Pogledajte fantastičan gol Yarmolenka na ovom LINKU.