premijer liga bih

FK Sarajevo upisao novi poraz, Igman stigao do historijske pobjede

298723770_547816143802774_6840529595252434443_n

Fudbaleri Sarajeva priredili su svojim navijačima još jedno neprijatno iznenađenje.

Nakon katastrofalnog poraza od Tuzla Cityja prije četiri dana izabranici trenera Feđe Dudića danas su u Doboju kod Kaknja, u petom kolu Premijer lige BiH, poraženi od Igmana iz Konjica sa 2:0.

Tako je Sarajevo nakon tri pobjede uspisalo drugi poraz, dok je Igman došao do prve pobjede u debitatskoj sezoni u Premijer ligi, iako je susret završio sa devet igrača zbog isključenja Bodula i Blagojevića.

Golove su postigli Hrelja u 27. i Jakupović u 54. minuti. Ovo su za Igman bili prvi golovi u Premijer ligi.

U prvoj utakmici ovog kola Leotar je u petak u Trebinju pobijedio Velež sa 1:0. Sloboda je u subotu savladala Borac sa 2:0, a Posušje je bilo bolje od Sloge rezultatom 3:2. U derbiju kola Željezničar je na Grbavici pobijedio Tuizla City sa 4:2.

Utakmica Zrinjski – Široki Brijeg je odgođena.