roma

Fonseca govorio zašto je Džeko ušao u prvom produžetku

dzeko-roma

Edin Džeko je u igru ušao u prvoj minuti prvog produžetka umjesto Borje Mayorala

Roma je sinoćnjim porazom od Spezie na svom terenu rezultatom 2:4 završila ovosezonsko takmičenje u Kupu Italije.

Rimljani su odigrali zaista slab meč, u kojem su nakon prvih 15 minzta već gubili sa 0:2. Ipak, uspjeli su do kraja meča izboriti produžetke, u kojima je rimski klub ostao sa dva igrača manje zbog isključenja Gianluce Mancinija i Pau Lopeza.

Edin Džeko je u igru ušao u prvoj minuti prvog produžetka umjesto Borje Mayorala, a trener Rome, Paulo Fonseca, je pokušao opravdati zbog čega je ostavio Džeku na klupi, te zbog čega ga nije upario sa Mayoralom u situaciji u kojoj je Romi hitno potreban pogodak:

”Ne, nisam razmišljao da Džeko i Mayoral igraju skupa. Stvorili smo dovoljno prilika koje su mogle promijeniti ishod utakmice. Mislim da nismo dobro igrali nakon što sam u derbiju (poraz od Lazija 3:0) stavio dvojicu napadača. U sistemu u kojem smo igrali ovaj put stvorili dovoljno šansi. Ne mislim da je problem u postavci formacije”, rekao je Fonseca.