Portugalac na press-konferenciji

Fonseca nakon pobjede: Džeko i Mayoral su dva različita tipa napadača

U drugom poluvremenu, po mom mišljenju, bilo je važno ubaciti Džeku u trenutku kada smo bili pod pritiskom, kazao je Fonseca

Nakon ubjedljive današnje pobjede nad Udineseom (3:0) novinarima se obratio trener Rome Paulo Fonseca.

Nekoliko pitanja se ponovo odnosilo na Edina Džeku, koji je danas igrao od 69. minute, kada je zamijenio Borju Mayorala. Fonseca je o kazao:

“Hoće li Džeko igrati u Evropskoj ligi? Da, to je mogućnost. On i Borja su dva različita napadača, ovisi o igri, o tome kako se branimo, ali istina je da nam Mayoral daje važnu dubinu. Danas nije dao gol, ali je dosta trčao.

U drugom poluvremenu, po mom mišljenju, bilo je važno ubaciti Džeku u trenutku kada smo bili pod pritiskom, mislim da su obojica odigrali dobro“, istakao je portugalski stručnjak.