Francuzi u velikom stilu izborili polufinale i duel sa Njemačkom VIDEO

francuska giroud

Francuska je u četvrtfinalu s 5:2 deklasirala Island i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u fudbalu u kojem su se ranije našle ekipe Velsa, Portugala i Njemačke.

Na stadionu Stade de France u Saint-Denisu večeras je odigran posljednji meč četvrtfinala EURO-a u kojem su se sastale selekcije domaćina Francuske i najvećeg iznenađenje turnira Islanda i bio je to meč sa najviše golova na dosadašnjem turniru.

Francuzi su poveli u 13. minuti golom Oliviera Girouda, da bi Paul Pogba povečao na 2:0 već u 20 minuti.

Ponajbolji u francuskim redovima i večeras Dimitri Payet golom u 43. minuti povećava prednost, a Antoine Griezmann golom u posljednjim trenucima prvog poluvremena postavlja rezultat na 4:0.

U drugom poluvremenu Islanđani su krenuli hrabrije ka golu Francuske i to je urodilo plodom već u 56. minuti kada je gol postigao Kolbeinn Sighortson.

Giroud samo tri minute kasnije postiže novi gol za Francusku i vraća Islanđane u surovu realnost.

Pred kraj meča u 84. minuti gol utjehe za hrabre Islanđane postiže Birkir Bjornson.

Francuska će u polufinalu na megdan Njemačkoj, a Islanđani se u svoju domovinu vraćaju kao nacionalni heroji jer su na debiju došli u samu završnicu najboljih selekcija Evrope.