savladali nikšić

Fudbaleri Borca izborili plasman u drugo pretkolo Evropske lige

borac (1)

Fudbaleri Borca izborili su plasman u drugo pretkolo UEFA Evropske lige.

Borac je u prvom pretkolu na Gradskom stadionu u Banjoj Luci pobijedio Sutjesku iz Nikšića sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Stonjan Vranješ u 36. minuti.

Prvi dio susreta Borac je imao terensku inicijativu, ali su gosti iz Crne Gore imali najbolju priliku preko Osmajića koji je izašao sam pred Pavlovića, ali golman Borca brani njegov udarac.

Banjalučani su došli u vodstvo u 36. minuti. Brtan je glavom ubacio u šesnaesterac gdje je utrčao Vranješ koji je izbjegao ofsajd zamku i vrhom kopačke zakačio loptu te lobovao golmana Sutjeske Giljena.

U posljednjoj minuti domaći su mogli i do drugog gola, ali Ziljkić nije dobro reagirao na dodavanje Zakarića.

U drugom poluvremenu gosti su u potpunosti preuzeli inicijativu, dok su se igrači Borca koncentrisali na odbranu svog gola. Igrači Sutjeske sve “karte” bacili su u napad, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol Borca koji je nakon dugo vremena prošao ostvario prvu prepreku u evropskim takmičenjima.