Škotska

Fudbaleri Rangersa u velikom derbiju savladali Celtic

rangers celtic (1)

Fudbaleri Rangersa su u velikom derbiju u škotskoj Premier ligi savladali Celtic rezultatom 4:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Rangers je poveo u 26. minuti golom Kemara Roofea.

Celtic je odmah nakon primljenog pogotka ostao sa deset igrača nakon što je Callum McGregor zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ipak, u 30. minuti fudbaleri Celtica su uspjeli izjednačiti golom Odsonnea Edouarda.

Tri minute kasnije domaća ekipa je povela sa 2:1 golom Alfreda Morelosa, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ekipa Rangersa je u 57. minuti povećala prednost na 3:1 preko Roofea.

U drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena Jermain Defoe postiže gol za Rangerse za konačnih 4:1 i veliku pobjedu protiv velikog rivala.

Fudbalski klub Rangers, koji je početkom marta već postao prvak Škotske, šest kola prije kraja prvenstva, ovom pobjedom je broj bodova povećao na 96, dok je Celtic na drugoj poziciji sa 73 osvojena boda.