Futsal: Španci razmontirali Zmajeve u Eindhovenu

FUTSAL

Futsal reprezentacija BiH poražena je večeras u Eindhovenu od Španije sa 8:1 (3:1) u 2. kolu kvalifikacionog turnira za Svjetsko prvenstvo.

Izabranici selektora Bore Matana dobro su otvorili meč i već u 2. minuti došli do prednosti preko Dejana Pavlovića. Španci su izjednačili rezultat u 9. minuti, a strijelac je bio Miguelin iz kaznenog udarca. Mario Rivillos u 19. minuti pogađa za 1:2, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena Miguelin po drugi put pogađa mrežu Bahrudina Omerbegovića.

U drugom poluvremenu Miguelin postiže još dva gola, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Alex, Lin i Bebe.

Bh reprezentativci će se u posljednjem kolu sastati sa Latvijom u nedjelju, 13. decembra u 15.30 sati.

Bosna i Hercegovina-Španija 1:8 (1:3)

Dvorana Indoor Sportcentrum, Eindhoven (Holandija).

Sudije: Elchin Samadli (Azerbejdžan), Cedric Pelissier (Francuska), Saša Tomić (Hrvatska).

Strijelci: 1:0 Dejan Pavlović (2’), 1:1 Miguelin (9’-penal), 1:2 Mario Rivillos (19’), 1:3 Miguelin (20’), 1:4 Miguelin (26’), 1:5 Alex (28’), 1:6 Miguelin (28’), 1:7 Lin (30’), 1:8 Bebe (34’).

Žuti kartoni: Nijaz Mulahmetović (BiH)

BiH: Bahrudin Omerbegović, Dejan Pavlović, Nijaz Mulahmetović, Tomislav Bevanda, Anel Radmilović, Adnan Delihasanović, Stanislav Galić, Ivan Matan, Srđan Ivanković, Ivan Ivanković, Marin Šunjić, Nermin Jusić, Mirko Hrkać, Josip Bošković. Selektor: Boro Matan.

Španija: Jesus Herrero, Ortiz, Fernandao, Pola, Miguelin, Paco Sedano, Juanjo, Bebe, Aicardo, Adolfo, Lin, Mario Rivillos, Alex. Selektor: Jose Venancio Lopez.