G-Drive turnir: Želji i Sarajevu po bod, sutra odluka o finalistima (FOTO)

g_drive_drugo_kolo_vojvodina_2

Danas su na terenima Sportskog centra “Safet Zajko” i stadionu “Otoka” odigrani dueli 2. kola 7. G-Drive Međunarodnog fudbalskog turnira “Igraj fudbal, živi život” za uzrast do 17 godina.

Grupa A

Prvi susret grupe A igrali su Osijek i Universitatea, a ekipa iz Hrvatske je slavila sa 3:2. Osiječani su preko Pudića stigli do vodstva, međutim samo nekoliko minuta poslije Balaram pogađa za poravnanje.

Tada je uslijedio miran period igre, ali iz prvog uzbuđenja u nastavku, domaći preko Stojčevića dolaze do vodstva. Da gledatelji vide uzbudljivu završnicu meča pobrinuo se Balaram, koji drugim pogotkom ponovo poravnava rezultat. Ipak, na samom kraju susreta Osijek preko Vinogradca stiže do trijumfa od 3:2.

Osijek – Universitatea 3:2 (Pudić, Stojčević, Vinogradac / Balaram x2)

OSIJEK: Dubrović, Keč, Senčar, Barišić, Karamatić, Bognar, Vuskan, Pudić, Vinogradac, Kuzminski, Kuprešak, Vidas, Joščak, Stojčević, Andronikou, Kaltak, Balunović, Janček.

UNIVERSITATEA: Manea, Rezeanu, Ionescu, Cojocaru, Bairami, Nitu, Dobre, Negrea, Bostina, Moldovan, Guta, Patulea Negrea, Niutica, Sirbu, Moga, Petre, Balaram.

Nakon početnih ispitivanja snaga u meču Sarajeva i Budućnosti, Budućnost je prva stigla do pogotka, preko Ivana Bojovića, da bi 10-ak minuta kasnije Gusinjac pogodio za 1:1.

Na otvaranju drugog dijela igre Krivokapić donosi novo vodstvo Crnogorcima, ali Mijović je samo minut kasnije zaradio crveni karton, da bi odmah nakon toga Jašarević poravnao na 2:2.

Nekoliko minuta poslije Sejmenović preokreće rezultat i Bordo timu donosi vodstvo, no prije posljednjeg sudijskog zvižduka pogađa Osmanović i Budućnosti donosi vrijedan bod na ovom susretu.

Sarajevo – Budućnost 3:3 (Gusinjac, Sejmenović, Jašarević / Bojović, Krivokapić, Osmanović)

SARAJEVO: Dizdarević, Nikolić, Islamović, Čičkušić, Sabljica, Jašarević, Gasal, Hasančić, Nargalić, Kadrić, Đokanović, Krkalić, Obuća, Kečanović, Šuvalija, Sejmenović, Gusinjac, Đuderija, Karić i Mulaosmanović.

BUDUĆNOST: Radulović, Ukšanović, Nikočević, Osmanović, Milić, Obradović, Krivokapić, Vukotić, Prelević, Bojović, Mijović, Baltić, Đurović, Stijepović, Vuković, Striković, Krkeljić, Dapčević.

Tabela

1. Budućnost – 4
2. Sarajevo – 4
3. Osijek – 3
4. Universitatea -0

Grupa B

Prvi današnji susret ove grupe, odigrali su lideri na tabeli Željezničar i Vardar, a on je završen sa 0:0. Bila je to veoma zanimljiva utakmica, sa mnogo taktičkog nadmudrivanja Mulaosmanovića i Trajanovskog, ali igrači obje ekipe se u prilikama koje su stvorili nisu najbolje snašli, te je meč završen nepopularnim rezultatom 0:0.

Željezničar – Vardar 0:0

ŽELJEZNIČAR: Miličević, Mujić, Aljić, Panjeta, Duraković, Sarajekić, Cacan, Ramić, Salanović, Džanko, Musić, Pojata, Muftić, Ahmić, Huskić, Gušo, Beća, Džindo, Drina, Hurić, Hadžić, Helać, Sojkić.

VARDAR: Andov, Gjurkovski, Bojkovski, Manasievski, Mitrevski, Petejchuk, Dimoski, Ilievski, Hasanoviki, Stojanovski, Ibishi, Zendeli, Andonovski, Asani, Ristovski, Ignjatov, Spirovski, Rečica.

U drugom meču grupe B Maribor i Vojvodina su nakon jučerašnjih poraza željeli doći do prvih bodova. No, iako su obje ekipe imale po nekoliko odličnih prilika, susret je završen 1:1.

Vojvodina je preko Siljanovskog postigla pogodak za vodstvo, ali gosti iz Slovenije su u želji da se iskupe za jučerašnji visok poraz od Željezničara, nakon primljenog pogotka krenuli veoma ofanzivno.

Hrabra igra je nagrađena pogotkom koji je postigao Vipotnik i svojoj ekipi donio bod iz ovog susreta.

Maribor – Vojvodina 1:1 (Vipotnik/ Siljanovski)

MARIBOR: Gorenjak, Frešer, Verbič, Rantuša, Džankić, Oberht, Maher, Jurca, Sedej, Cener, Horvat, Bobarič, Rakun, Turičnik, Simončić, Martinčić, Verdnik, Penič, Krašovic, Vipotnik, Poštrak, Žaler, Ciganovič.

VOJVODINA: Kačavenda, Đurković, Siljanovski, Ivan Miljan, Brborić, Topić, Pevač, Matković, Grek, Đurić, Nijemčević, Barjaktarov, Jovanović, Binguljac, Mirković, Ilić.

Tabela

1. Željezničar – 4
2. Vardar – 4
3. Vojvodina – 1
4. Maribor – 1

Sutra su na programu utakmice trećeg kola nakon kojih ćemo saznati ko ide u samu završnicu. Što se tiče Želje i Sarajeva, njih u trećem kolu čekaju Vojvodina, odnosno Osijek. Pogledajte ispod kompletan raspored turnira…