kvalifikacije za lp

Galata rutinski u Ljubljani, Klaksvik priredio novu senzaciju

olimpija galata

Turski predsvnik je poveo u devetoj minuti golom Kerema Akturkoglua

Sinoć su odigrani prvi susreti trećeg pretkola kvalfikacija za Ligu prvaka, Klaksvik je priredio novu seznaciju savladavši Molde, dok je Galatasray u Ljubljani savladao Olimpiju.

Predstavnik Farskih Otoka je večeras na domaćem terenu savladao prvaka Norveške ekipu Moldea. Sve bitno na ovom duelu desilo se u drugom poluvremenu. Molde je poveo u 49. minuti golom Magnus Eikrema, da bi Klaksvik golovima Arnija Frederiksberga u 64. minuti i u 86. minuti preokrenutu rezultat i na kraju salvio zasluženu pobjedu.

Galatasaray je u Ljubljani slavio pobjedu protiv Olimpije rezultatom 0:3. Turski predsvnik je poveo u devetoj minuti golom Kerema Akturkoglua, na otvaranju drugog poluvremena Dries Mertens je povisio na 0:2. Konačni rezultat postavio je Halil Dervisoglu golom u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Revanš susreti su na rasporedu za sedam dana.