Glupost golmana kakva se rijetko viđa (VIDEO)

dusiburg

Rijedak kiks viđen je u današnjem drugoligaškom duelu Duisburga i Ingolstadta. Iako je na kraju pobijedio s 2:1, Duisburg je lako mogao izgubiti i ponajviše zahvaljujući neozbiljnosti ili ako hoćete budalaštini vlastitog golmana.

Mark Flekken prvo je u 11. minuti odbranio jedanaesterac Ingolstadtovom napadaču Stefanu Kutschkeu. Dvije minute kasnije Duisburg je poveo golom Ahmeat Engina, ali nakon samo pet minuta kasnije uslijedio je događaj koji je obilježio utakmicu, a vjerovatno i aktuelno prvenstveno kolo.

Dok je Ingolstadt gradio ofanzivnu akciju, Duisburgov golman Flekken leđima je bio okrenut zbivanjima na terenu te se osvježavao vodom. Ingolstadtovi igrači iskoristili su pomalo komičnu situaciju. Stefan Kutschke poentirao je za izjednačenje i prolom smijeha na tribinama Schauinsland-Reisen Arene.

Ipak, na kraju je Dusiburg, ali i Flekkena spasio Borys Tashchy u 66. minuti za pobjedu domaćih.