Dinamo superioran

Gojak i Hajrović u trećem pretkolu Lige prvaka, protivnik im je Ferencvaroš

dinamo

Nogometaši Dinama izborili su plasman u 3. pretkolo Lige prvaka nakon što su u revanšupred praznim tribinama maksimirskog stadiona pobijedili gruzijskog prvaka Saburtalo sa 3:0 i tako potvrdili pobjedu 2:0 iz prve utakmice.

“Modri” su u prvom susretu u Tbilisiju slavili sa 2:0, no u uzvratu je bilo teže nego što se očekivalo.

Mislav Oršić je golom u 77. minuti doveo Dinamo u vodstvo, a pobjedu je potvrdio je Bruno Petković u 89. minuti.

U posljednjim trenucima susreta gol je zabio i Dani Olmo u svom prvom nastupu ove sezone.

Dinamo će u trećem pretkolu igrati protiv Ferencvarosa. Mađari su u prvom susretu u Budimpešti pobijedili Vallettu sa 3:1, dok je revanš u Ta'Qali završio 1:1.

Amer Gojak je odigrao cijeli meč. dok je Izet Hajrović igru napustio u 84. minuti.

Plasman u 3. pretkolo Lige prvaka danas su obezbijedili još APOEL, Celtic, Cluj, Basel i Olympiacos.