Gold Cup: SAD u finalu pobijedile Jamajku

sad gold cup444

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobjednik je Gold cupa, prvenstva selekcija članica CONCACAF zone, tačnije centralne, Sjeverne Amerike i Kariba.

U finalnoj utakmici SAD su savladale Jamajku rezultatom 2:1, i tako stigle do šestog naslova pobjednika Gold cupa, javlja Anadolu Agency (AA).

Amerikanci i Jamajčani odigrali su odličnu i neizvjesnu utakmicu na stadionu Levi's u Santa Clari pred nešto više od 63.000 gledalaca. Domaći su poveli u završnici prvog poluvremena pogotkom Jozyja Altidorea, da bi Jamajka na otvaranju drugog dijela u 50. minuti izjednačila. Strijelac je bio Je-Vaughn Watson. Ipak, Amerikanci stižu do trijumfa novim golom u završnici. Ovoga puta u 88. minuti mrežu je zatresao Jordan Morris na asistenciju Clinta Dempseyja.