Oboren rekord Lige prvaka: Čak 12 golova postignuto u Dortmundu

borussia-slavlje

Nevjerovatno poluvrijeme odigrali su Borussia Dortmund i Legia u okviru 5. kola Lige prvaka. Za nešto više od 20 minuta postignuto je čak sedam golova.

Sve je počelo u 10. minuti, kada su poveli gosti golom Prijovića. U narednih 10 minuta domaći su preokrenuli na 3:1 sa dva gola Kagawe i jednim Sahina, da bi Prijović u 24. minuti smanjio na 3:1.

Međutim, Borussija je nastavila rešetat mrežu gostiju, a Dembele i Reus su u 29. i 32. minuti pogodili za 5:2, rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U sličnom ritmu nastavili su i u nastavku utakmice. U drugom poluvremenu postignuto je još pet golova, a na kraju je Borussia slavila sa ukupnih 8:0. U drugom poluvremenu dva puta za domaće je pogodio Reus i jednom Passlack. Za goste su pogodili Kucharczyk  i Nikolics.

Ovo je novi rekord Lige prvaka po broju postignutih golova u jednoj utakmici.