kup bih

Golom Handžića Sarajevo se plasiralo u polufinale

fk sarajevo (1)

Jedan od detalja koji je presudio pobjednika desio se u 74. minuti

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Bordo tim se na Koševu revanširao Zrinjskom za ligaški poraz prošlog vikenda.

Sarajevo je do pobjede 1:0 stiglo bez trenera Vinka Marinovića koji nije vodio svoj tim zbog zdravstvenih problema.

Odlučujući gol postigao je Haris Handžić.

Igrao se 38. minut kada je Handžić pogodio nakon što ga je odlično uposlio Amer Dupovac.

Jedan od detalja koji je presudio pobjednika desio se u 74. minuti. Handžić je išao sam prema golu Zrinjskog, a Gačić ga je oborio klizećim startom i automatski dobio crveni karton.

Iz slobodnog udarca nakon tog prekrašaja Anel Hebibović pogodio je prečku.

Ipak, Zrinjski je imao dobru šansu u 81. minuti. Anes Mašić je pokušao glavom, ali iz prilično teške pozicije lopta je završila na vanjskom dijelu mreže. Tri minute kasnije, i Jakovljević je nakon kornera probao glavom, ali preko gola.

U samoj završnici Sarajevo je imalo dvije prilike da ubjedljivije savlada goste iz Mostara. Prvo je Velkoski šutirao pravo u golmana gostiju, da bi nakon kornera Dupovac glavom šutirao pored gola. Sarajevo je sa igračem više sačuvalo 1:0.

Pored Sarajeva, u polufinale Kupa BiH plasirali su se još i Klis Buturović polje, Tuzla City i Borac Banja Luka.