Engleski Premiership

Gomes doživio stravičan lom noge, “krivac” u suzama napustio teren (VIDEO)

gomes-lom

Gomes je doživio stravičan lom noge, a Son je automatski dobio crveni karton

Everton i Tottenham odigrali su meč 11. kola engleske Premijer lige, a završilo je neriješeno, 1:1.

Gosti su poveli u 63. minuti golom Dele Allija, ali je potresna scena koja se odvijala 15 minuta nakon tog gola ono što je pokupilo svu pažnju na ovom meču.

Veznjak domaćeg sastava Andre Gomes bio je u prodoru na protivničkoj polovini kad je s leđa na njega startovao Son Heung-Min te ga gurnuo na svog saigrača Sergea Auriera.

Gomes je doživio stravičan lom noge, a Son je automatski dobio crveni karton.

Evidentno je da Son nije namjerno startovao, a njegova reakcija koja je uslijedila to najbolje pokazuje.

Neutješan je bio korejski fudbaler, odmah je počeo plakati, a u suzama su ga izveli s terena.

I njegov saigrač Aurier bio je vidno potresen, a on je utjehu potražio u molitvi za povrijeđenog.

Još uvijek nema detalja o povredi Gomesa, te koliko će odsustvovati s terena.

Sudija je meč produžio čak 12 minuta zbog ukazivanja pomoći nesretnom Gomesu, a Everton je ipak stigao do kakve-takve utjehe u osmoj minuti nadoknade kad je rezervista Cenk Tosun pogodio za poravnanje.