Goražde i Novi Travnik novi federalni prvoligaši

novi travnik

Fudbaleri Novog Travnika i Goražda novi su članovi Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine nakon što su u play-off pobijedili Budućnost, odnosno Posušje.

Nakon što su fudbaleri Budućnosti u prvoj utakmici slavili s 2:0, u uzvratu je Novi Travnik slavio s 4:1.

Strijelci za Novi Travnik bili su Petak i Mamuša, te Hodžić koji je u dva navrata pogodio mrežu gostiju. Jedini gol za goste postigao je Berbić. Do 80. minuta utakmice bilo je 2:1 za domaće, i s tim rezultatom Budućnost je išla u rang više. No, prvo je domaćima sviran penal iz kojeg su poveli 3:1, a već u 85. zabili i četvrti gol za veliko slavlje. Oba puta pogađao je Hodžić.

Na utakmici su viđenja čak tri isključenja.

Kod domaćih su pod tuš prije ostalih otišli Buljubašić i Skopljak, dok je Adnan Zulić crveni karton zaradio u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

U drugom susret Goražde je nakon remija u prvom meču 0:0 u revanšu na svom stadionu slavilo s minimalnih 1:0.

Povratak Goraždu u Prvu ligu FBiH donio je Mirković golom u 53. minuti sa bijele tačke.