prva lig fbih

Goražde napunilo mrežu Tomislava, novi debakl Mladosti

fkgorazde facebook (1)

Simm-Bau nije uspio doći do pobjede protiv Zvijezde iz Gradačca

Sedam utakmica 3. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrano je danas.

Mladost je doživjela novi debakl, ovaj put u Hadžićima, dok Simm-Bau još uvijek čeka na prvu pobjedu ove sezone.

Mladost je poražena od Radnika na gostovanju sa 3:0. Prvo je pogodio Fejzić u prvoj minuti, a potom je Balavac zatresao svoju mrežu. Šehić je isključen u 34. minuti, međutim i sa igračem manje Radnik je još jednom pogodio, a konačan rezultat postavio je Novalić u 55. minuti.

Simm-Bau nije uspio doći do pobjede protiv Zvijezde iz Gradačca (1:1). Dino Dizdarević je pogodio iz penala u 42. minuti, ali je u 56. isključen golman Tarik Abdulahović, koji je dobio drugi žuti karton. Nakon toga to su gosti iskoristili i poravnali preko Eldina Fačića na 1:1, što je bio i konačan rezultat.

Goražde je savladalo Tomislav na gostovanju (0:4), a prvijenac je postigao Kenan Handžić, veliko pojačanje ovog kluba i veznjak koji ima veliki broj nastupa u najvišem rangu bh. fudbala. Ammar Đuderija je dva puta bio strijelac, a Rijad Pljevljak jednom.

I u Bihaću je bilo zanimljivo. Jedinstvo je sa dva pogotka Šere nadigralo Travnik rezultatom 2:1, a jedini gol za goste u ovom meču bio je djelo Ćatića.

Duel u Konjicu između Igmana i Bratstva završio je pobjedom domaćina, koji su slavili rezultatom 3:1.

Igman je poveo golom Ljuce u 47. minutu, da bi u 65. minuti na 2:0 povisio Sabljica. Bratstvu je nadu vratio Pendek, no autogol Kulovca u 90. minuti zapečatio je sudbinu gostiju.

Prva liga Federacije BiH, treće kolo: Radnik Hadžići – Mladost DK 3:0; Orašje – GOŠK 0:0; Igman – Bratstvo 3:1;
Jedinstvo – Travnik 2:1; Rudar Kakanj – Budućnost 2:2; Tomislav – Goražde 0:4; Simm-Bau – Zvijezda Gradačac 1:1.