grčka

Gori Solun, PAOK nakon 34 godina postao šampion

New Project (7)

U spektakularnoj atmosferi na Toumbi poveli su već u trećoj minuti golom Šakova

Solunski PAOK je postao prvak Grčke prvi put nakon 1985. godine. Potvrdio je to danas pobjedom 5:0 nad Levadiakosom kolo prije kraja prvenstva.

U 29 odigranih kola nemaju poraza, 25 puta su pobijedili i ostavili iza sebe veliki Olympiakos. Ovo im je treći naslov u istoriji čime su se po broju titula izjednačili s Arisom. Olympiakos je nedodirljiv sa 44 titule.

U spektakularnoj atmosferi na Toumbi poveli su već u trećoj minuti golom Šakova. Biseswar pet minuta kasnije zabija drugi gol za potpunu ludnicu na stadionu, a u 30. Pelkas promašuje penal.

Nije bilo nikakve drame nakon toga. U 53. Varela diže vodstvo na tri razlike, a Šakov je sedam minuta kasnije zabio i četvrti gol. U 81. Swiderski zabija za 5:0 ekipi Razvana Lucescua.