la liga

Hadžikadunić s klupe gledao senazacionalnu pobjedu svoje ekipe

mallorca vinicius

Barcelona svoju utakmicu 20. kola igra večeras od 21 sat protiv Seville na domaćem terenu

Ekipa Mallorce je danas na domaćem terenu sa 1:0 senzacionalno pobijedila Real Madrid, te mu nanijela težak udarac na putu ka odbrani titule prvaka Španije.

Do pobjedonosnog gola je Mallorca stigla već u 13. minuti, kada je nevjerovatan autogol postigao Nacho Fernandez. Nakon centaršuta s lijeve strane, Fernandez je bio u vazdušnom duelu s Muriqijem, te je on zahvatio loptu glavom i lobovao Thibauta Courtosa za 1:0.

Real danas definitivno nije bio ni blizu svog nivoa, a najbolju šansu za poravnanje je propustio u 59. minuti preko Marca Asensija, koji je promašio penal. Tačnije, njegov udarac je odbranio srbijanski golman Predrag Rajković.

Bh. reprezentativac Dennis Hadžikadunić utakmicu je gledao s klupe za rezervne igrače.

Mallorca je ovom pobjedom obradovala Barcelonu. Katalonci imaju 50 bodova ostaju na pet bodova viška u odnosu na Real, a imaju i utakmicu manje! Barcelona svoju utakmicu 20. kola igra večeras od 21 sat protiv Seville na domaćem terenu. Mallorca zauzima desetu poziciju na tabeli sa 28 bodova.