Hajrović konačno pogodio za Eibar pa dobio crveni karton

hajrovic las palmas

U četvrtak su odigrane dvije utakmice osmine finale španskog Kupa kralja, a puno veću neizvjesnost ponudio je dvoboj Eibara i Las Palmasa koji je završio pobjedom gostiju 3:2.

Domaćin je poveo već u 10. minuti kada je Izet Hajrović izbjegao opsajd zamku i pogodio lijepo za 1:0. Samo šest minuta kasnije Aythami je izjednačio. Ipak, u 20. minuti Eibar je stigao do novog izjednačenja preko Berjona. Na novo izjednačenje čekali smo do 60. minute kada je fantastično iz daljine zabio Wakaso.

U završnici utakmice Eibar je ostao bez dva igrača zbog divljačkih startova. Prvo je u svlačionicu Hajrović u 82., a onda i Escalante u 87. minuti.

Las Palmas je sudijskoj nadoknadi iskoristio dva igrača više i preko Moma stigao do pobjede 3:2.

Cadiz je osminu finala dohvatio za zelenim stolom zbog greške Reala, ali danas kod kuće nije imao šanse protiv Celte koja je slavila 3:0. Momčad iz Viga do pobjede je stigla uz dva gola Guidettija i jedan Jonnyja.