Francuska

Haos na terenu nakon utakmice Monaca i Lyona, sudija podijelio četiri crvena kartona

monaco lion naguravanje

Dio igrača obje ekipe počeo se naguravati na terenu

Monaco je u derbiju 35. kola francuskog nogometnog prvenstva izgubio od Lyona 2:3 te je tim rezultatom zakomplicirao svoje šanse u utrci za naslovom i dodatno zaoštrio borbu za Ligu prvaka.

Sastav Nike Kovača je poveo u 25. minuti preko Kevina Vollanda, a bez prednosti ostao u 57. minuti kada je nakon lijepog solo prodora izjednačio Memphis Depay. Gosti su u 70. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Maxence Caqueret, no s igračem manje na terenu Lyon je poveo u 77. minuti. Pogodio je Marcelo. Do novog izjednačenja došlo je u 86. minuti kada je za 2:2 s bijele tačke mrežu zatresao Wissam Ben Yedder, a samo tri minute kasnije Rayan Cherki svojim je golom donio pobjedu gostima.

Uzbuđenja tu nisu stala, a ono što je uslijedilo rezultiralo je s četiri crvena kartona.

Dio igrača obje ekipe počeo se naguravati na terenu pa su isključeni Mattia De Sciglio i Marcelo iz Lyonove te Pietro Pellegri i Willem Geubbels iz Monacove ekipe.