Haris Tabaković postigao sedmi gol ove sezone, drugi je strijelac lige iza Harryja Kanea

Sa sedam golova, Tabaković se trenutno nalazi na drugom mjestu liste najboljih strijelaca Bundeslige

Redakcija
1 min čitanja
Haris Tabaković postigao sedmi gol ove sezone
Haris Tabaković postigao sedmi gol ove sezone

Haris Tabaković nastavlja blistati u dresu Borussije Mönchengladbach. Bh. napadač je danas ponovo bio među strijelcima u gostujućem duelu protiv Heidenheima u 11. kolu Bundeslige, gdje je njegov tim sredinom drugog poluvremena vodio 2:0.

Tabaković je u 55. minuti pogodio za povećanje prednosti Borussije, nakon sjajne asistencije Rocca Reitza. Bio je to njegov sedmi gol u deset ligaških nastupa ove sezone, uz jedan pogodak postignut i u Kupu Njemačke.

VEZANI Suze Zmajeva i pitanje zašto smo se povukli u drugom poluvremenu. Barbarez je dao odgovor

Sa sedam golova, Tabaković se trenutno nalazi na drugom mjestu liste najboljih strijelaca Bundeslige – ispred njega je samo fantastični Harry Kane sa 14 pogodaka.

Formu je potvrdio i u dresu reprezentacije BiH, za koju je prije četiri dana pogodio u remiju 1:1 protiv Austrije u Beču.

Borussia Mönchengladbach je u ovoj utakmici slavio sa 3:0.

Pogodak Harisa Tabakovića možete pogledati na ovom LINKU.

Podijeli ovaj članak