Hiddink pokrenuo Chelsea ali ostao bez Hazarda

willian

Klub sa ‘Stamford Bridgea’ trijumfalno je ušao u nou godinu, i tako najavio bolje dane, nakon očajnog prvog dijela sezone.

‘Plavci’ su savladali ekipu Crystal Palacea rezultatom 3-0, i tako zabilježili prvu pobjedu na gostovanju u Premijer ligi, nakon 23. avgusta, kada su slavili protiv ekipe West Bromwich Albiona.

Dolazak Gussa Hiddinka već se odrazio na igru kluba iz zapadnog Londona, pošto su Oscar i Diego Costa igrali kao ‘preporođeni’ na ‘Selhurst Parku’.

Ekipa Crystal Palacea bila je lišen usluga dva veoma bitna fudbalera, Yohana Cabayea i Yanicka Bolasija, što je itekako uticalo na njihovu igru.

U 16. minutu, igru je zbog povrede napustio Eden Hazard, a umjesto njega je ušao Pedro.

U 29. minutu ‘Plavci’ su načeli mrežu ‘Orlova’, kada je Oscar postigao gol, nakon sjajne asistencije Diega Coste.

Willian je u 60. minutu udvostručio prednost ‘Plavaca’ spektakularim pogotkom, nakon asistencije zemljaka Oscara. On je jedini fudbaler koji je postigao 3 gola van kaznenog prostora.

Diego Costa je 6. minuta kasnije ‘krunisao’ svoju dobru igru, i riješio sve dileme na ovom meču.

Chelsea nakon desetak dana odmora dočekuje West Bromwicha, dok Crystal Palace gostuje najgoorem timu lige Aston Villi.

Kolo će od 17 sati zatvoriti derbi između Evertona i Tottenhema.