Historijski momenat: Dosudio penal nakon što je pogledao snimku

kassai34

FIFA je prvi put na velikom takmičenju koristila pomoć video sudije (VAR).

“Historija je ispisana u Japanu”, objavila je FIFA nakon što je Kashima iz jedanaesterca dosuđenog uz pomoć VAR-a povela protiv Atletico Nacionala na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Sudija Viktor Kassai došao je do svog kolege Damira Skomine koji mu je pokazao snimku sporne situacije nakon čega je Mađar odlučio pokazati na penal te je tako ušao u nogometnu historiju.

Precizan s bijele tačke bio je Shoma Doi, a druga dva pogotka za Kashimu, koja je slavila s 3:0, zabili su u 83.minuti Endo i dvije minute kasnije Yuma.

Na snimci se jasno vidi kako je Berrio srušio suparničkog igrača Daigoa Nishija dok su igrači u kaznenom prostoru čekali na izvođenje slobodnog udarca.

Druga polufinalna utakmica između Real Madrida i meksičke ekipe Club America igra se u četvrtak, a finale je na rasporedu u nedjelju.