seria a

Hoćeli on ikad prestati? Ibra otvorio sezonu s dva gola, na pragu 39.

ibrahimovic_1

Ovo mu je 16. put da počinje sezonu u nekoj od najjačih liga. Na tih 16 otvaranja sezone je s ovim golom došao do 15 golova koje je postigao i namjestio (11 golova i 4 asistencije) na tim utakmicama.

Zlatan Ibrahimović za 12 dana proslaviće 39 godina, ali i dalje zabija kao u najboljim danima.

U 35. minuti utakmice Milan – Bologna (2:0) u prvom kolu Serie A, Zlatan je nastavio nevjerovatan niz u prvim prvenstvenim utakmicama otkako igra u ligama Petice.

U 51. minuti Ibrahimović je penal koji je izborio Bennacer pretvorio u svoj i Milanov drugi gol i tako poboljšao ionako impresivan vlastiti poduhvat, koji traje već 16 godina. Sada je na 16 zabijenih ili namještenih golova u 16 prvih utakmica sezone u ligama Petice.

U osmoj sezoni u Serie A prvi put je uspio na prvoj utakmici sezone postići dva gola.

Inače, ibrahimoviću je ovo 763. utakmica i 470. gol u profesionalnoj karijeri.