Liga nacija

Holanđani u posljednjoj minuti došli do plasmana na završni turnir

van dyk

Holandija je grupnu fazu završila na prvom mjestu sa sedam bodova koliko ima i drugoplasirana Francuska.

Nogometne reprezentacije Njemačke i Holandije odigrale su neriješeno 2:2 u posljednjem meču grupe 1 A Lige nacija. Ovim remijem Holanđani su izborili prvo mjesto u grupi i plasirali se na završni turnir Lige nacija.

Nijemci, koji će od sljedeće sezone nastupati u B Ligi nacija, imali su prednost od dva gola, ali su gosti u finišu uspjeli doći do poravnanja.

Njemačka je povela u 9. minuti golom Tima Wernera, a prednost je udvostručio Leroy Sane u 20. minuti.

Pet minuta prije kraja Quincy Promes je smanjio na 2:1, a Virgil van Dijk u sudijskoj nadoknadi pogađa za veliko slavlje Holanđana.

Holandija je grupnu fazu završila na prvom mjestu sa sedam bodova koliko ima i drugoplasirana Francuska. Večerašnjim remijem postala je posljedna ekipa koja će nastupiti na završnom turniru Lige nacija, na kojem će još učestvovati Engleska, Portugal i Švicarska.