Kvalifikacije za Euro

Hrvati doživjeli šok u Mađarskoj: Poveli na početku, pa ih odbrana i golman “zavili u crno” (VIDEO)

hrvatska

Hrvatska je doživjela šok u Mađarskoj

Odigrane se tri utakmice drugog kola kvalifikacija za EURO 2020. godine u terminu od 18 sati.

Hrvatska je doživjela šok u Mađarskoj. Viceprvaci svijeta su poraženi rezultatom 2:1.

Nakon što su poveli golom Rebića u 13. minuti činilo se da bi mogli bez problema riješiti meč, ali onda je uslijedila neubjedljiva igra i odbrana Vatrenih pokazala je sve svoje nedostatke.

Mađari su prvo izjednačili u 34. minuti golom Szalaija nakon katastrofalne golmanske intervencije golmana Kalinića koji je loptu skrenuo u svoju mrežu.

Konačnih 2:1 postavio je Patkai u 76. minuti nakon smušene reakcije hrvatske odbrane.

Golijada je viđena u Izraelu gdje je domaća selekcija sa 4:2 savladala Austriju, dok je Škotska sa rutinskih 0:2 bila bolja od autsajdera San Marina.