Kvalifikacije za EP

I Lihtenštajn je nekome zabio gol, ali ipak imamo prednost

zmajevi lihtenštajn

Što se tiče naše igre u prvoj zvaničnoj utakmici Mehe Kodre na klupi, ne može se reći da briljiramo

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine igra utakmicu 5. kola Kvalifikacija za odlazak na EP u Njemačkoj iduće godine.

U prvih 45 minuta nismo se baš proslavili lepršavom igrom, ali ipak imamo prednost od 2:1.

Poveli smo golom Edina Džeke u 3. minutu susreta, nakon asistencije Nemanje Bilbije.

Džeki je to bio 65. gol u dresu Zamjeva.

Već u 18. minutu udvostručili smo prednost autogolom Luchingera.

No, samo tri minuta kasnije Wolfinger je zabio golčinu za 2:1 na semaforu.

Bio je to prvi gol Lihtenštajna u ovim kvalifikacijama. Primili su 16.

Što se tiče naše igre u prvoj zvaničnoj utakmici Mehe Kodre na klupi, ne može se reći da briljiramo. Ostaje još 45 minuta da sačuvamo prednost i tako zadržimo kakve takve šanse za odlazak na EP kroz kvalifikacije.

U našoj grupu večeras se igraju i preostale dvije utakmice. Portugal vodi u gostima protiv Slovačke 1:0. Istim rezultatom Luksemburg vodi pred svojim navijačima protiv Islanda koji je naš sljedeći protivnik.