Iago Aspas rukom pogodio za remi Celte i Barcelone (VIDEO)

celta barca

Barcelona je na ‘Balaidosu’ vodila dva puta – Osman Dembele je u prvom poluvremenu postigao izuzetno lijep prvijenac u španskom fudbalu, dok je u drugom dijelu mrežu domaćina zatresao Paco Alcacer.

Međutim, Celta se dva puta vraćala – Jonny je u poslednjem minutu prvog poluvremena izjednačio na 1:1, a Iago Aspas u finišu, uz mnogo sreće, postavio konačnih 2:2.

Interesantno je da je španski reprezentativac taj pogodak postigao rukom, dok je ekipa Juana Carlosa Unuzea propustila nekoliko prilika da pobijedi velikog rivala.

S druge strane, Ernesto Valverde je izveo gotovo rezervnu postavu, nije bilo Piquea, Albe, Roberta, Busquetsa, Inieste, Messija i Suareza. U drugom poluvremenu priliku su dobili Messi i Roberto, koji bolje da nije ulazio jer je u 71. minutu dobio direktan crveni karton.

I pored “ludog” meča Katalonci su 40. put uzastopno odigrali bez poraza u La Ligi i produžili sopstveni rekord.

Barcelona je prva sa 12 bodova više i utakmicom više od Atletico Madrida, dok je Celta ostala deveta sa 43 boda.