Ibišević pogodio 10. put ove sezone u Bundesligi

hertha_ibisevic_640

Vedad Ibišević postigao je vodeći gol za Herthu u 22. kolu Bundeslige protiv Frankfurta.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu bh. napadač pogodio je u 52. minutu što mu je bio 10. gol ove sezone u Bundesligi.

Sada dijeli petu poziciju na listi strijelaca Bundeslige sa sa Gnabryjem (Werder), Hernandezom (Bayer) i Wagnerom (Hoffenheim). Aubameyang (Dortmund) i Modeste (Koln) zabili su po 17 golova i prevode listi strijelaca.

U 78. minutu gosti su ostali sa 10 igrača u polju, nakon što je isključen nesuđeni reprezentativac BiH Haris Seferović. Pet minuta kasnije Darida je zabio za 2:0.

All Goals & highlights – Hertha Berlin 2-0… by mohtv

Hertha je tako stigla na samo tri boda od pozicije koja vodi direktno u Ligu prvaka. Borussija (D) ima 40 bodova na trećem mjestu, dok je Hertha na 5. poziciji sa 37. Hoffenheim Ermina Bičakčića na četvrom mjestu ima također 37. bodova.