pobijedili leotara

Igman napravio važan korak ka opstanku u Premijer ligi BiH

igman – slavlje – facebook (1)

Važna pobjeda Igmana u Konjicu, Leotar u teškoj situaciji

Utakmicu važnu za opstanak u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Konjicu su odigrali Igman i Leotar. Domaći tim je na kraju slavio pobjedu rezultatom 2-0.

Prvo poluvrijeme obilježila je gruba i agresivna igra s obje strane, podijeljeno je čak šest žutih kartona. Kod domaćih žute su dobili Hrelja, Hebibović i Mahmić, dok su kod Leotara “požutili” Karić, Čubrilo i Šipovac.

Drugo poluvrijeme ponudilo je i golove, ali i crveni karton. Gostujući tim je od 65. minute igrao sa igračem manje, nakon što je Šipovac dobio drugi žuti karton.

Međutim, još i prije crvenog Igman je stigao do prednosti u 60. minuti preko raspoloženog Ramića. Isti igrač postigao je i svoj drugi pogodak danas u 82. minuti, čime je zapečatio sudbiju trebinjskog kluba.

Konjic slavi! 🙌🏻🥇

Posted by FK Igman Konjic on Sunday, May 7, 2023

Igmanu je ovo izuzetno važna pobjeda u borbi za opstanak. U ovom susretu Igman je imao 20 udaraca prema golu protivnika, u odnosu na dva Leotara.