premijer liga bih

Igman u Širokom Brijegu osvojio vrijedan bod, sudija zaustavio meč da igrači iftare

iftar

Sudija Admir Musić u 78. minuti je prekinuo meč kako bi grupa igrača Igmana mogla iftariti. Nakon minut je meč nastavljen i okončan

Široki Brijeg i Igman su remijem od 0:0 na Pecari spustili zavjesu na 25. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nastavio je Široki Brijeg pružati blijede partije, a Igman je danas definitivno bio bolji rival na terenu. No, nekoliko prilika Konjičana ostalo je neiskorišteno i kući će se vratiti “samo” s bodom.

Široki Brijeg je tako treći vezani meč bez pobjede, ali se vratio na treće mjesto s 41 bodom. Velež je iza s 40, a blizu je i Željezničar s 39.

Igman je pobjegao iz opasne zone jer ima 25 bodova, jedan više od Slobode i Sloge.

U uvodnim minutama nije bilo uzbuđenja, ali je Igman, pomalo iznenađujuće, imao inicijativu i kontrolisao igru.

Pokušavali su Konjičani s nekoliko centaršuteva, ali odbrana Širokog i golman Josipović bili su na visini zadatka.

U 25. minuti je Demir Jakupović snažnim udarcem pogodio spoljni dio mreže, a dvije minute poslije Božo Musa u posljednji tren reaguje ispred veziste Igmana.

Za prvu veću opasnost pred golom Igmana, krivi su sami gostujući igrači. Tačnije golman Konjičana Ćeman, koji se poigravao, ali na njegovu sreću to Široki nije iskoristio.

U finišu poluvremena je svoj šut oprobao Drljević, ali je odbranio Josipović.

Široki nešto odlučnije ulazi u nastavak i u 48. minuti prijeti Radić, ali je izblokiran. Na drugoj strani je uzvratio Bodul, ali je to odbranio Josipović.

Potom je šut oprobao i Denković, ali bio je neprecizan.

Sjajnu šansu je Igman imao nakon prekida u 67. minuti, kad je lopta iznenada pala ispred Jakupovića, ali on je šalje tik pored stative.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici je Široki imao u 75. minuti, ali je Mahmić u posljednji tren reagovao i spasio svoj gol nakon ubačaja Kuprešaka.

U 83. minuti je Denković šutirao, ali Josipović je bio na visini zadatka. Nedugo nakon toga je opasno zaprijetio Bagarić na drugoj strani, ali divnom paradom njegov šut zaustavlja Ćeman.

Široki je do pobjede mogao u 95. minuti kada je Musa šutirao poslije kornera, ali je Oremuš s gol-crte izbio loptu.

Do kraja je ostalo 0:0.

Utakmica je zaustavljena nakratko u 78. minuti.

Sudija Admir Musić je prekinuo meč kako bi grupa igrača Igmana mogla iftariti. Nakon minut je meč nastavljen i okončan.