Engleska

Igrači Arsenala zbog bizarnog razloga kasnili na utakmicu FA Cupa

arsenal_blackpoola

Jedan navijač Blackpoola popeo se na autobus koji je trebao prevesti Arsenalove igrače od hotela do stadiona, te sjeo tu i ne želi se pomaknuti

Igrači Arsenala kasnili su na utakmicu FA kupa protiv Blackpoola koja je počela u 18:30.

Razlog tome je nesvakidašnji.

Jedan navijač Blackpoola popeo se na autobus koji je trebao prevesti Arsenalove igrače od hotela do stadiona, te sjeo tu i ne želi se pomaknuti. Tako igrači gostujuće ekipe nisu bili u mogućnosti pojaviti se na stadionu na vrijeme.

Navijači Blackpoola već neko vrijeme bojkotuju vlasnike kluba, porodicu Oyston, ali ovo je do sad najoriginalniji način da se prenese poruka.

Čak je i fudbaler Arsenala Alexandre Lacazette na Instagramu objavio sliku navijača koji sjedi na autobusu, uz smajlije koji “plaču od smijeha”.

Arsenal je ostvario sigurnu pobjedu u 3. kolu FA Cupa, pobjedivši Blackpoola s 0:3.

Topnici su sve riješili u prvom dijelu kada je Wilock postigao dva gola u 11. i 37. minuti, a Iwobi je osam minuta prije kraja postavio konačnih 0:3.

Naš Sead Kolašinac igrao je do 84. minute.