Inter na rubu eliminacije, Schalke osigurao narednu rundu

inter southampton

Inter očajan i bez De Boera, Šalke i Šahtjor prošli dalje.

Fudbaleri Intera nastavili su seriju poraza i nakon odlaska Franka de Boera pošto su večeras izgubili u gostima od Southamptona rezultatom 2:1 (0:1).

Večeras su plasman u narednu rundu obezbijedili Shakhtar  i Schalke, dok je Ajax na korak od eliminacione faze.

Inter će teško do proljeća u Evropi pošto je na začelju tabele sa samo tri boda. Sparta ima devet, Southampton sedam, a Hapoel četiri.

Southampton je kao i prije dvije sedmice u Milanu nadigrao ’Nerazzurre’, ali je ovaj put za razliku od prethodnog uspio da zabilježi pobjedu, iako je italijanska ekipa imala prednost.

Inter je poveo golom Maura Icardija u 33. minutu, da bi Sautempton izjednačio u 64 preko Van Dyka. Samo šest minuta kasnije Southampton je stigao do preokreta autogolom Yuta Nagatoma nakon centaršuta Dušana Tadića s desnog boka.

Srpski reprezentativac je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena imao priliku da postigne gol, ali mu je golman Intera Samir Handanović odbranio jedanaesterac.

Do kraja grupne faze, Inter mora da pobijedi Hapoel u gostima, a potom i Spartu na svom terenu kako bi možda prošao dalje.