Serie A

Inter pobijedio Romu za prvo mjesto na tabeli

inter facebook (1)

Poraz gostiju ublažio je Mkhitaryan u 85. minuti

Inter je u utakmici 34. kola italijanske Serie A pobijedio Romu sa 3:1. Pogotke za Inter postigli su Dumfries, Brozović i Lautaro Martinez, dok je za Romu počasni pogodak zabio Mkhitaryan. Bh. reprezentativac Edin Džeko na terenu je proveo 63 minute.

Inter je ovom pobjedom prestigao Milan i popeo se na prvo mjesto na tabeli Serie A.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Dumfries u 30. minuti nakon lijepog proigravanja Calhanoglua.

Perišić je u 40. minuti izbjegao ofsajd, utrčao u gostujući kazneni prostor i ostavio loptu za Brozovića koji je odličnim “lažnjakom” prevario i Mancinija i Smallinga, te si stvorio prostor za udarac iskosa s 10-ak metara kojim je pogodio sam gornji lijevi ugao za 2:0.

Na 3:0 povisio je Lautaro udarcem glavom nakon kornera koji je također izveo Calhanoglu. Poraz gostiju ublažio je Mkhitaryan u 85. minuti.