Kvalifikacije za Euro

Italija u finišu slomila otpor desetkovane Armenije

italija-armenija

Nogometaši Italije su u meču petog kola J-grupe kvalifikacija večeras u Jerevanu pobijedili selekciju Armenije s 3:1, javlja Fena.

Italijani su opravdali ulogu favorita i nakon pet kola zadržali maksimalan učinak u grupi.

Domaći su poveli u 11. minuti golom Alexandera Karapetiana. Izjednačio je Andrea Belotti u 28. minuti, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Selekcija Armenije je u finišu poluvremena ostala s igračem manje nakon isključenja Karapetiana, a brojčanu prednost “Azuri” su iskoristili u 78. minuti golom Lorenza Pellegrinija došli do potpunog preokreta. Konačan rezultat 1:3 postavio je Andrea Belotti u 80. minuti svojim drugim golu u ovom meču.

Armenija je ostala na šest bodova, dva više od Bosne i Hercegovine koja će večeras imati priliku da je pretekne na tabeli s obzirom na to da u Zenici dočekuje autsajdera Lihtenštajn. Armenija i Bosna i Hercegovina sastat će se u narednom kolu u nedjelju u Jerevanu.