bivši bh. selektor

Ivaylo Petev sa svojim klubom uvezao pet pobjeda u pet utakmica

ivaylo petev nfsbih

Ludogorets, čiju klupe vodi bivši bh. selektor Ivaylo Petev (47), ostvario je petu uzastopnu pobjedu.

U jučerašnjoj utakmici 26. kola bugarskog prvenstva, Ludogorets je kao gost pobijedio ekipu Arda s rezultatom 2:1.

Nakon prvog poluvremena, Ludogorets je bio u zaostatku, jer je u drugoj minuti sudijske nadoknade Tsonev postigao gol za Ardu.

No, u drugom poluvremenu, Ludogorets je postigao dva gola i osvojio pobjedu. Prvo je u 77. minuti Igor Thiago izjednačio na 1:1, a potom je u 89. minuti postigao drugi gol za pobjedu aktualnog bugarskog prvaka.

Od kada je Petev preuzeo Ludogorets, ekipa  je ostvarila pet uzastopnih pobjeda i postigla 18 golova.

Trenutno su drugi na tabeli sa 62 boda, s bodom manje od prvoplasirane ekipe CSKA, no s odigranom utakmicom više.