izborili opstanak

Izgubili su 4:0, ali kada je sudac odsvirao kraj počelo je veliko slavlje

salernitana yt

“”Slušajte ovo, slušajte ovo. Ljudi slave, izgubili su 0:4, svira kraj Orsato…”

Salernitana, za koju igra i naš Milan Đurić, je u drami zadnjeg kola Serie A izborila opstanak. Na svom travnjaku je s 0:4 izgubila od Udinesea, ali Cagliari je ostao iza na ljestvici jer nije uspio svladati otpisanu Veneziju (0:0).

Salernitana je posljednje kolo dočekala s dva boda više, pa je prednost i zadržala ovakvim razvojem događaja.

Salernitana je prije domaćeg poraza od Udinesea imala niz od sedam ligaških utakmica bez poraza. U tom je razdoblju upisala četiri pobjede i tri remija, ali je završni posao odradila katastrofalno. No, pomogla joj je Venezia, klub koji je budući drugoligaš, ali se za kraj časno oprostio od Serie A.

Sudac je utakmicu Salernitane i Udinesea (0:4) produžio osam minuta, ali je kraj svirao nakon šest i pol minuta. Tada su navijači Salernitane već počeli slaviti ostanak iako utakmica u Veneciji nije bila gotova. Pola minute kasnije stigla je potvrda da je sviran kraj i u Veneciji pa je na stadionu Salernitane nastala ludnica.

“Slušajte ovo, slušajte ovo. Ljudi slave, izgubili su 4:0, svira kraj Orsato… Slušajte ovo. Svira kraj Orsato. Gori Salernitana. U Veneciji još nije kraj… Sad jest! Sad jest!!! Nikad u Salernu nisu ovako slavili jedan poraz. Ne poraz, nego blamažu”, urlao je srpski komentator Arenasporta.