Janjoš startao pobjedom, Sarajevo slavilo u Vitezu

janjos predstavljanje (3)

Nogometaši Sarajeva pobijedili su u gostima Vitez s 1:0 u susretu osmog kola Premijer lige BiH.

Sarajevo je prekinulo niz od tri utakmice bez pobjede, a do trijumfa u Vitezu došlo je u finišu susreta kada je mrežu domaćih zatresao Ahmetović.

Ekipa sa Koševa, koju je s klupe vodio novi trener Mehmed Janjoš, teško je došla do treće pobjede u prvenstvu. Naime, domaći su se pokazali kao izuzetno težak rival.

Najbolju šansu u prvom dijelu imao je Kokot u timu Viteza, kada je u 27. minuti pogodio prečku.

U drugom poluvremenu Sarajevo je preuzelo inicijativu i preko Balića i Duljevića opasno zaprijetilo golu Viteza. U 90. minuti Ahmetović nakon ubačaja Hodžića šutira glavom, lopta je zakačila jednog domaćeg igrača i završila u mreži.

U prvom današnjem meču Olimpic je na Otoci poražen od Radnika sa 3:0. Vodstvo gostima donio je Obradović u 18. minuti. Na dva nula povisio je Janković pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

Konačan rezultat utakmice postavio je Simeunović u 84. minuti.

Ovo je Olimpicu šesti poraz, uz jedan remi i pobjedu koju su ostvarili protiv Čelika na domaćem terenu.