LA Galaxy ostao bez doigravanja

Jeste li ikad vidjeli Zlatana ovako tužnog i dotučenog?

zlatan

Nogometaši LA Galaxyja sinoć su poraženi u nevjerovatnoj utakmici od Houston Dynama s 3:2 nakon čega su ostali bez plasmana u play-off MLS lige.

Galaxyju je trebala pobjeda kako bi došli do osmog mjesta, zadnjeg koje vodi u doigravanje, ali su nakon šokantnog preokreta izgubili. Domaći su nakon prvog poluvremena vodili sa 2:0 i već lagano slavili pobjedu, ali Houston je u nastavku meča preokrenuo i pobijedio 3:2.

Igrači Galaxyja su nakon utakmice od šoka popadali po terenu jer jednostavno nisu vjerovali da što im se dogodilo. Posebno razočaran bio je Zlatan Ibrahimović koji je preporodio ekipu od svog dolaska. Ipak, na kraju im ni on nije mogao pomoći.

Poslije utakmice Ibrahimović se udaljio od ostatka tima, vidno potresen sjeo je na klupu za rezerve, od muke nije znao što bi sa sobom i samo je tupo gledao u pod.

Ibra je ove sezone odigrao 27 utakmica u MLS-u i postigao je čak 22 gola uz sedam asistencija.