Juniori Željezničara pobjedom nad Salzburgom se oprostili od LP

zeljo-salzburg

Juniori Fudbalskog kluba Željezničar pobijedili su vršnjake Red Bull Salzburga s 2:1 u revanš utakmici Omladinske Lige prvaka, ali Austrijanci su prošli dalje zahvaljujući pobjedi od 4:0 iz prvog meča.

Ekipa koju s klupe vodi Admir Adžem uspjeli su savladati favorizovanog protivnika borbenom igrom i velikim zalaganjem. Takav pristup igri mladim Željinim igračima se isplatio već u prvom poluvremenu u kojem su stekli prednost od 2:0.

Golove za ”plave” postigli su Mujagić u 7. i Hajdarević u 27. minutu utakmice.

Oba tima su u ovom meču imala odlične prilike, ali domaći igrači su se bolje snašli i uz dozu sreće došli do vrijednog trijumfa. Red Bull je uspio smanjiti prednost Željezničara tek u 81. minutu, pogotkom Hodla iz slobodnog udarca, ali gosti su u ovom meču mogli do pogotka doći i ranije.

Željezničar nije uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice i plasirati se u drugo kolo takmičenja, ali pobjeda u Ligi prvaka veliko je iskustvo za mlade igrače tima s ”Grbavice”.