Juve nakon preokreta u četvrtfinalu Lige prvaka, Basel nedovoljan za City

dybala higuain

Nogometaši Juventusa i Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

U zanimljivoj utakmici, Juventus je uspio nakon preokreta u Londonu da slavi protiv Tottenhama i osigura prolaz među osam najboljih ekipa ‘Starog kontinenta’. Prva utakmica u Torinu je završena 2:2.

Tottenham je krenuo bolje, napravio nekoliko dobrih prilika i stavio na muke odbranu ‘stare dame’. U 39. minuti ‘pijetlovi’ dolaze do vodstva golom Sona.

To je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu meča londonski tim je kontrolisao igru sve do 65. minute kada Juventus pravi ‘blitz krieg’.

Prvo Higuain postiže gol za poravnanje, a tri minuta poslije uslijedio je šok za domaćina kada Dybala pogađa za vodstvo Juventusa.

Do kraja utakmice Juventus je uglavnom pokušavao da drži loptu što dalje od gola.

U drugoj utakmici City je poražen na Etihadu sa 2:1 od Basela, ali to nije bilo dovoljno da se tim Pepa Guardiole ne plasira u dalju fazu takmičenja budući da su u gostima slavili sa 4:0.