Juventus minimalno slavio u derbiju protiv Milana

223825997-727f76db-86d5-47bd-a867-e4f80edabfd1

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Milan kod kuće sa minimalnih 1:0, u derbiju 13. kola Serije A.

Šampion Italije je tako zadržao odličnu formu nakon užasnog starta sezone i ostvario je petu pobjedu u posljednjih sedam mečeva.

Juve je sada preskočio Milan na tabeli na šestom mjestu sa 21 bodom, šest manje od lidera Fiorentine. Meč je odlučio Argentinac Paulo Dybala 25 minuta prije kraja. Sandro mu je asistirao, a mladi golman Donaruma bio je nemoćan.

Juventus vs AC Milan 1-0 (Serie A 2015) HD 21… by radiokmd

Ekipa Siniše Mihajlovića prekinula je dobru seriju rezultata, pošto je izgubila nakon pet uzastopnih utakmica bez neuspjeha. Milan je sedmi sa bodom manje od Juventusa.

Domaći tim bio je bolji tokom 90 minuta, imao je više prilika, veći posjed lopte i zasluženo je na kraju ostvario pobjedu.